پوکه سیاه

پوکه معدنی سیاه چیست؟

پوکه سیاه نوعی پوکه معدنی میباشد که به صورت فله از معادن پوکه رو باز استخراج میشود:
موارد مصرف پوکه سیاه بسیار متعدد میباشد از این موارد میتوان

استفاده در ساخت بلوک پوکه ای که در ساختمان سازی و دیوار چینی کاربرد دارد

بیشترین استفاده از پوکه سیاه بادامی در شیب بندی پشت بام و بین طبقات ساختمان میباشد

پوکه سیاه

پوکه سیاه در تصفیه خانه ها و ساخت تونل ها کاربرد دارد و باعث عایق شدن دیواره تونل ها گشته و به دلیل سبک بودن خطر ریزش را به حداقل میرساند

استفاده از پوکه سیاه در کشاورزی به دلیل خاصیت جذب بالای آب توسط پوکه سیاه که باعث ابرسانی تدریجی به گیاه میگردد

پوکه سیاه در ساخت آبنماهای بسیار زیبا استفاده میشود که بصورت سنگ لاشه به ابعاد ۳۰ الی ۸۰ سانتیمتر موجود میباشد

جهت مشاهده قیمت پوکه معدنی سیاه اینجا کلیک کنید یا سفارش پوکه ما تماس بگیرید.

آشنای با ویژگی های پوکه سیاه

پوکه سیاه یکی از انواع پوکه معدنی قروه به حساب می آید، که از دل آتشفشان به صورت گاز خارج شده است. این گاز و ماده بعد از خارج شدن و سرد شدن باعث ایجاد پوکه معدنی سیاه به صورت فله ای شده است.

ویژگی های پوکه سیاه

پوکه سیاه از تخلخل بسیار بالایی برخوردار می باشد. این تخلخل بالا باعث شده است پوکه سیاه به یک عایق بسیار مناسب صوت و گرما تبدیل شود. ضریب حرارتی این نوع پوکه معدنی ۰/۱۰۱-۰/۰۹ w/mc می باشد.
این نوع پوکه معدنی از نظر ظاهری شبیه اسفنج است. شکل حفره ای و فضاهای خالی این نوع پوکه آن را به یک عایق صوتی مناسب تبدیل کرده است. لازم به ذکر است که پوکه سیاه از قابلیت لوله کشی و سیم کشی برخوردار می باشد.

این نوع پوکه برای رشد گیاهان و درختان بسیار مفید خواهد بود. زیرا پوکه معدنی سیاه به هنگام خارج شدن از معدن املاح فراوانی دارد. بنابراین هنگامی که این پوکه در کنار گیاه قرار می گیرد املاح خود را به آن منتقل می کند.
نکته:کیفیت پوکه معدنی بستگی به وزن و سبکی آن دارد. این نوع پوکه معدنی سیاه نام دارد که از نظر کیفیت و از لحاظ قیمت مناسب ترین محصول است. پوکه معدنی سیاه مقاوم در برابر حریق و سختی بالا برخوردار میباشد. بنابراین برای محافظت از ساختمان در برابر آتش سوزی از پوکه سیاه استفاده می کنند.